Lámavé vlasy

Základom pre krásne a pevné vlasy je zdravá vlasová cibuľka umiestnená vo vlasovej pokožke. Vzhľad vlasov je teda veľmi ovplyvnený kvalitou a výživou pokožky, z ktorej vlas čerpá svoju silu a pevnosť. Nedostatok minerálov a vitamínov spôsobí, že vlas rastie nedostatočne pevný, je viac náchylný k poškodeniu a lámaniu. Takto " zle " narastené vlasy je potom treba viac ošetrovať kozmetickými prípravkami, aby sa ďalej zabránilo ich poškodeniu.

Lámavé vlasy

Choroby s týmto príznakom

Týka sa časti tela

Aj správne vyživené vlas sa však môže začať časom lámať a štiepiť. A to najmä častým a zlým fénovaním, kefovaním, farbením a ďalšie agresívne vlasovou kozmetikou. Pokiaľ zaznamenáte horšiu kvalitu vlasov, snažte sa namáhať svoje vlasy čo najmenej, určite odložte farbenie, skôr naopak začnite používať šetrnejšie vlasovú kozmetiku, či vyskúšajte bylinné vlasové zábaly. Odporúča sa tiež zvýšiť príjem potravit obsahujúce vitamíny A, C, E a B.

Rozštiepené končeky je najlepšie zastrihnúť, pretože lom ktorý je vo vlasu by sa mohol šíriť ďalej. Odstrihnutím rozřepeného konca síce prídete o centimeter vlasové dĺžky, avšak tu máte za 3-4 týždne staré a vyhnete sa tak poškodeniu celého vlasu.

 


 

comments powered by Disqus