Lymfodrenáž, prečo je dôležité ju podstúpiť

Lymfatické uzliny v sebe majú tekutinu, ktorá sa nazýva lymfa. Táto tekutina má podobné vlastnosti ako krvná plazma. Dospelý človek má v sebe asi 10 litrov lymfy.

Lymfodrenážna masáž

Na čo je dobrý lymfatický systém a lymfa ako taká? Jej hlavnou funkciou je odvádzať z tela škodlivé látky. Pretože je priamo napojená na cievy, môže tak odvádzať z jednotlivých orgánov nepotrebné a škodlivé látky a pomôcť tak k obrannému mechanizmu tela.

Je prirodzené, že ak sa niekde lymfatické cievy upchajú, môže to pre telo znamenať veľkú záťaž. Nielen, že sa objavujú opuchy, ale aj bolesti a hromadenie škodlivín v tele. Tým sa môže rozbehnúť mnoho nepríjemných ochorení.

Čo je to lymfodrenáž

Pomocou tejto špeciálnej liečebnej metódy môžete prispieť k prirodzenému odtoku lymfy a napomôcť k prečisteniu organizmu. Tak ako všetky orgány a sústavy v ľudskom tele, sa môže aj lymfatický systém časom opotrebovať a nefungovat správne, preto je potrebné naštartovať lymfatický systém lymfodrenážnou masážou.

Medzi najúčinnejšie lymfodrenážne metódy patrí prevedenie pomocou domáceho automatického prístroja pre lymfodrenáž, ktorý je navyše cenovo veľmi prijateľný a je schválený pre zdravotnícke využitie skúšobným a certifikačným úradom.

Čo všetko dokáže prístroj pre lymfodrenáž?

Jedná sa o veľmi zaujímavú masáž, ktorá vďaka stláčania vedie k zlepšeniu prietoku lymfy. Detoxikuje organizmus a zlepšuje celkové prekrvenie a pružnosť pokožky. Znižuje opuchy, redukuje podkožný tuk a vedie k zlepšeniu celulitídy. Prístroj na lymfodrenáž môžete nájsť v špeciálnych masážnych štúdiách, alebo si ho môžete zaobstarať domov. Používanie prístroja doma vyjde v konečnom výsledku oveľa lacnejšie, pretože ho môžete prevádzkovať častejšie a využije ho celá rodina. K obstaraniu domáceho prístroje pre lymfodrenáž, ktorý je dlhodobo najpredávanejší, budete mať zaistený servis, ktorý má platnosť dokonca aj po záruke.

Vybrať si však môžete aj z iných modelov na lymfodrenážne masáže, ktoré sú profesionálne a odporúčajú sa aj na rekonvalescenciu športovcov a v neposlednom rade aj pre uvoľnenie a relaxáciu po náročnom dni.

Nepodceňujte svoj lymfatický systém a využite zaujímavých cenových ponúk. Uľaví sa vám nielen po fyzickej, ale aj po duševnej stránke.

Autor: Lucie Kliková, DiS.

 


 

comments powered by Disqus