Liečba kašľa u dospelých

Príroda si s nami pohráva, vedľa preslnených dní prichádza na rad pre zmenu chladnejšie počasie. To sa podpisuje hlavne na našom zdraví. Nejde o nič závažné, ale ak sa nelieči bežná banálná infekcia dýchacích ciest, potom sa môže rozvinúť v komplikovanejšie stavy. Čo určite nikto nechce podstupovať. Ako tento zdravotný prejav účinne vyliečiť?

Kašeľ u dospelých

Liečba kašľa prírodnými prostriedkami

V dnešnej dobe sa ľudia viac spoliehajú na prírodnú liečbu, nie inak je tomu aj u ochorení horných dýchacích ciest. V tomto prípade sa okrem zásad zdravého životného štýlu vychádza tiež z osvedčených bylinných receptov. Tie v minulosti už niekoľkokrát pomohli v boji proti kašľu. K najznámejším používaným domácim liekom sa radí lipové, pamajoránové a zázvorové čaje. Výborný liek na kašeľ je aj tymianový čaj, ktorý má tlmiaci efekt a podporuje lepšie odkašliavanie. V ľudovej medicíne sa používa sirup proti kašľu, ako je napríklad medová, sedmokrásková či skorocelová varianta. Obzvlášť pre silnejšie povahy je potom príhodný sirup proti kašľu. Ten sa vyrába z dvoch citrónov, jednej väčšej cibule a určitej dávky medu. Táto zmes sa necháva aspoň dve hodiny lúhovať, precedí sa a získaná šťava sa prehĺta po lyžičkách.

Výborným pomocníkom pri prechladnutí je aj sušený koreň sladkého drievka. Z neho sa zhotoví nálev, ktorý sa popíja dvakrát denne.

Do nášho jedálnička by sme mali zaradiť isté druhy čerstvej zeleniny a ovocia, taktiež potraviny s vyšším obsahom vitamínu (A, C a E), horčíka, kyseliny listovej a zinku. Tiež citrusové plody sú veľmi vhodné.

Prípravky proti kašľu

Mimo tohto spôsobu liečby môžeme siahnuť po prípravkoch proti kašľu. V lekárňach sa predávajú najrôznejšie skupiny liekov. Tak napríklad produkty od výrobcu Vicks sú voľne predajné. Pod touto značkou nájdeme sirup proti kašľu a pastilky proti kašľu. Prvý spomínaný prípravok si môžete kúpiť v dvoch základných verziách. Produkt na suchý kašeľ vyniká žltú viskóznú tekutinou s príjemnou sladkastou medovou vôňou a jedinečnou príchuťou. Na trhu sú k dostaniu balenie s objemom 100 ml, 120 ml, 180 ml a 250 ml.

Sirup na vlhký kašeľ je umiestnený aj v špeciálnej fľaštičke z hnedého skla. Taktiež má bezpečnostný uzáver a praktickú odmerku. Táto tekutina sa vyznačuje žltkastým až žltohnedým prefarbením s intenzívnejším medovo-zázvorovým a mentholovým aróma a osobitú príchuťou. Tento prípravok sa najčastejšie predáva 120 ml alebo 180 ml balení.

 


 

comments powered by Disqus