Elasticita pokožky

Elasticita udáva inými slovami pevnosť a pružnosť materiálov, ale aj kože alebo vlasov. S pribúdajúcim vekom vlasy ale hlavne koža stráca svoje vlastnosti, začína sa častejšie vysúšať, praskať a lúpať. Tento jav je spojený s hodnotou látky nazývané kolagén, ktorý sa v organizme v starobe objavuje v menšom množstve. Týmto oslabením nie je postihnutá len koža, ale aj šľachy, podkožia a chrupavky. Podľa stavu kože sa preto môže predpokladať stav ostatných spojivových častí v tele.

Elasticita kože v tehotenstve

Strata elasticity

Na stratu elasticity nemá vplyv len staroba, ale aj znečistené prostredie, v ktorom človek žije. Skôr či neskôr sa poruchy elasticity objaví u každého, avšak kože žien, a predovšetkým v tvárovej časti, býva ďaleko viac postihnutá, než koža mužov. Je tomu tak z dôvodov používanie série kozmetických prípravkov, obsahujúcich dlhodobo škodlivé látky.

Navrátenie pružnosti

Základom na vrátenie aspoň čiastočné elasticity je zmena životného štýlu. Vašej pokožke a vlasom určite neprospieva fajčenie a častý alkohol. Je vhodné masírovať podkožné ochabnuté väzivo krémy alebo masťami s hydratačnými účinkami. Existuje niekoľko druhov kože, preto radšej odborník poradia, aké druhy vitamínov alebo látok použiť. Keby nám televízne reklamy tvrdí niečo iné, viditeľný rozdiel sa nedostaví do týždňa. Proces takzvaného "vypnutie pleti" môže trvať aj niekoľko mesiacov, preto nie je vhodné strácať čas a riskovať zhoršenie stavu akýmkoľvek prostriedkom, ktorý sa na váš typ pleti nemusí hodiť.

 


 

comments powered by Disqus