Ruky

Ruky sú časti tela, ktorými manipulujeme s okolitými predmetmi. Oči zaisťujú získavanie zrakových informácií z prostotu. Hmatové vnemy nám poskytujú práve ruky.

Ruky

Najčastejšie problémy našich rúk sa týkajú pokožky. Ikdyž si to niekedy neuvedomujeme, ruky používame takmer pri všetkých našich činnostiach. Ich koža je veľmi namáhaná a často vystavená okolitým vplyvom ako je rýchle striedanie teplôt alebo chemikálie v podobe čistiacich prostriedkov a iných nečistôt. Do rúk berieme denne nespočet predmetov vyrobených z rôznych materiálov, ktoré nemusia byť kožu zrovna príjemné. Preto sa na našich rukách pokožka rýchlo obmieňa.

Z týchto dôvodov je koža našich rukách často vysušená. Stráca sa jej vlastnosti a začína praskať. Takýmto problémom je vhodné sa brániť hydratačnými alebo zvláčňujúcimi krémy, ktoré sú často obohatené neraz bylinkou na podporu regenerácie kože. Každý organizmus môže rovnaký produkt vnímať rôzne a preto je lepšie vyskúšať väčší rad prípravkov, aby sme poznali, ktorý nám vyhovuje najlepšie.

U niektorých ľudí môže súhra vnútorných a vonkajších vplyvov spôsobiť atopický ekzém. Jedná sa opäť o kožný problém. Liečbu je nutné konzultovať s odborníkom. Na takéto ochorenie je tiež viac druhov špecializovaných produktov s ideálnym pH faktorom a vlastnosťami.

Časťou ruky je tiež zápästné kĺb. Aj ten môže dôjsť poškodeniu vplyvom kĺbových chorôb ako sú artróza, artritída alebo dna a iné. V zásade sa jedná o choroby, ktoré v dôsledku poškodzujú kĺbovú chrupavku a následne priľahlé kosti. Pohyb sa stáva sprvu náročným a postupne bolestivým. Preto je nutné vyhýbať sa mechanickým poranením kĺbov, ktoré k takému ochorenie často vedú, a navštíviť lekára, ak pocítite zmenu k horšiemu na svojom pohybovom aparáte.

 


 

comments powered by Disqus