Ako otehotnieť ľahko a rýchlo

Tehotenstvo je v súčasnej dobe brané stále viac ako dar. Mnoho mladých žien sa pokúša otehotnieť aj niekoľko mesiacov a dokonca rokov. Ako to, že predtým bolo počatie tak jednoduché a dnes sa v mnohých percentách musíte obrátiť na lekára?

Ako otehotnieť

Každoročne je skúmalo prečo tomu tak je a na svetlo sveta sa dostáva niekoľko desiatok až stoviek vedeckých poznatkov, ktoré prichádzajú s ,, jasnou "odpovedí. Jasná odpoveď na túto problematiku však neexistuje.

My vám prinášame pár lekárskych i babských rád, ktoré vám môžu uľahčiť snaženia sa o bábätko. Nie sú to len povedačky, ale osvedčené rady, ktoré spoločne tvoria veľmi prepracovaný a pozitívny plán ako počať vytúžené dieťatko.

Až po roku snaženia navštívte odborníka

Mnoho žien sa stresuje tým, že ak neotehotnie hneď po prvom mesiaci, je niečo zle. Pokiaľ dlhšiu dobu beriete antikoncepciu alebo máte stres je jasné, že telo nechce prijať tehotenstvo a bráni sa mu. Pokiaľ ani po roku snaženia nie ste tehotná, navštívte svojho gynekológa a začnite to riešiť.

Všetky vyšetrenia v poriadku

Tento bod je asi najdôležitejšie zo všetkých, ktoré si tu napíšeme. Ak máte endometriózu alebo váš partner trpí malým počtom spermií, je na mieste, najprv vyliečiť akútne ochorenie a dohovoriť sa s lekármi, či je u vás prirodzené počatie vôbec možné. Ako som písala vyššie, je najlepšie tieto vyšetrenia absolvovať až po roku snaženia. S ohľadom na genetickú predispozíciu či aktuálne problémy (bolestivá menštruácia, absencia ovulácie).

Majte sex v priebehu celého mesiaca

Mnoho párov sa snaží mať sex len v plodné dni, ktoré žena buď sama cíti a alebo jej vyjde pozitívny ovulačný test. Najviac detí sa počne spontánne bez predošlého plánovania. Majte sex v priebehu celého mesiaca pokojne ob tri dni a nespecializujte sa len na jeden deň v mesiaci.

Nemyslite na to

Tento bod je asi najťažšie zo všetkých. Lenže je tiež jeden z najdôležitejších. Mnoho tisíc žien zistilo, že sú tehotné až po tom, čo sa prestali vedome snažiť, zmenili prácu či riešili iné veci. Ak je to možné zmeňte prácu, presťahujte sa, choďte na dlhšiu dovolenku, zamerajte sa na inú činnosť, nájdite si nejaký koníček, kúpte si domáceho maznáčika a nemyslite 24 hodín na počatie.

Vitamíny a podporné prostriedky - všetko s mierou

Prečítali ste si, že nejaká žena otehotnela keď brala vitamíny značky XY? To ešte neznamená, že vy budete tiež ten prípad. Vaše telo si samo povie čo potrebuje a ak máte všetky vyšetrenia v poriadku a ovulácie u vás prebieha v poriadku, nie je nutné brať žiadne podporné prostriedky. Dvakrát do týždňa si môžete vziať multivitamín, ktorý obsahuje kyselinu listovú, zinok a horčík. Nepreháňajte to s umelými vitamínmi, radšej jedzte ovocie a zeleninu.

Začnite čo najskôr

Veľmi dôležitý bod, ktorý mnoho žien v dnešnej dobe podceňuje. Kariéra je pekná vec, ale ak sa v 35 rokoch rozhodnete, že chcete mať deti a čudujete sa, že vám to nejde, je tu niečo zle. Žena je nastavená tak, že jej telo je na prvé dieťa pripravené do 25 rokov veku, potom sa snaženie predlžuje, ďalší medzník je 30 rokov, kedy je percento úspešnosti zhruba polovičné a vo 35 rokoch je už malá pravdepodobnosť, že sa podarí otehotnieť prirodzene bez pomôcť lekárov. Tak to proste je, samozrejme je veľa žien, ktoré si v 40 rokoch povedalo, že chce mať dieťa a podarilo sa, ale toto percento je naozaj malé. Myslite na to skôr než bude neskoro. Riziko predčasného pôrodu, komplikácií a vývojových chýb dieťaťa tiež rastie priamo úmerne s vekom matky.

Samozrejme sú tieto body ovplyvnené aktuálnym psychickým stavom ženy, genetickou dispozíciou a aktuálnym ochorením. Pokiaľ nie je žena psychicky v pohode s najväčšou pravdepodobnosťou ani neotehotnie. Ľudské telo vie veľmi dobre, kedy si môže dovoliť priviesť na svet nový život. Vaše telo samo povie, či už ste pripravená či sa ešte máte zamerať sama na seba.

Môžete argumentovať, že sa to hovorí tým, ktorí sa nesnažia a že nemôže nikto vedieť aké to je snažiť sa rok, dva či štyri. Verte, že mnoho miliónov žien rieši aktuálne rovnaký problém ako vy. Nemyslite na to, nestresujte svoje okolie a neseďte celý deň na diskusných fórach a nepreberajte svoje problémy. Radšej si zájdite do obchodu, zaobstarajte si nové šaty, choďte na prechádzku a venujte sa svojmu mužovi aj keď práve nemáte plodné dni.

Autor: Lucie Kliková, DiS.

 


 

comments powered by Disqus