Nachystajte sa na jar! Ako? Očistou organizmu

Je potrebné si najprv uvedomiť, že ak sa chystáte na očistu prvýkrát alebo po dlhej dobe, nie je vôbec dobré nejaké extrémne kôry či jednotné čajovej zmesi. Vždy je potreba počúvať svoje telo a očistná kúra, ktorá je nesprávne vytvorená a potom urobená môže telu veľmi ublížiť.

Zdravá životospráva

Preto je dobré poradiť sa s niekým, ktorý takéto očisty vykonáva často alebo sa informovať v bylinkových obchodoch, ktoré látky sú dobré pre začiatočníkov.

Jednoduchý postup pri očisteniu organizmu

V zásade platí, že by sa telo na očistu malo pripraviť a nie skokom začať piť čaje a rôzne detoxikačné polievky. Úprava jedálnička by mala trvať minimálne týždeň. Vyhnite sa všetkým tučným výrobkom, bielej pšeničnej múke a len veľmi málo zlaďte. Dostatočný pitný režim je samozrejmosťou, vyhýbajte sa však bublinkám v nápoji a sladeným limonádam. Najlepšie na očistenie organizmu je voda z kohútika a bylinkové čaje. Aspoň 1/3 obeda a večere by mala byť zelenina. Dopoludnia potom jedzte skôr ovocie. Nepodceňujte raňajky, ktorá by maly byť bohatá na všetky látky dôležité pre organizmus. Najlepšie je dať si ražný chlieb, tvaroh a kuracie šunku. Vo vašom jedálničku by sa mala objaviť ryba, ktorú by ste mali konzumovať minimálne 1-2 krát týždenne. Vyhnite sa bôčiku, prerastenému bravčovému, vyberajte len chudé mäso, najlepšie kuracie.

  • pitný režim
  • Ovocie a zelenina
  • kuracie mäso
  • ryby
  • Bohaté nesladké raňajky
  • bylinkové čaje

Vlastná očista organizmu

V čase očisty sa vyhýbajte mäsu. Varte si zeleninové vývary, jedzte zeleninu v akomkoľvek množstve po celý deň. Vyskúšajte pšeno, pohánku, ryžu, jačmeň, rasca, cesnak, mladú pšenicu a probiotiká. Dojdite si do bylinkárstva alebo do lekárne kde majú špeciálne detoxikačné čajové zmesi alebo špeciálne tinktúry pre očistu organizmu.

Pozorne pozorujte svoje telo. To vám veľa napovie, ak vám nebude po detoxikácii dobre, s kôrou prestaňte. Neničte si zbytočne zdravie, len preto, že je v dnešnej dobe detoxikácia moderná. Upravte si jedálniček podľa zásad, ktoré som vám napísala vyššie a tento jedálniček dodržujte po celý rok, uvidíte, že sa budete cítiť lepšie a zdravšie.

Lekári však odporúčajú skôr upraviť životosprávu, začať cvičiť a vyhýbať sa tučným jedlám, než nasadiť prísnu detoxikáciu organizmu. Tá môže naozaj viac uškodiť ako pomôcť.

Autor: Lucie Kliková, DiS.

 


 

comments powered by Disqus