Laserová epilácia

Laserová epilácia patrí zatiaľ k najúčinnejším a najšetrnejším metódam na odstránenie nežiaducich chĺpkov. Revolučná laserová technológia dokáže s naozaj dokonalou presnosťou zasiahnuť a tiež aj zničiť cibuľku nejedného chĺpku. Vo väčšine prípadov už potom chĺpok na danom mieste nevyrastie. Ale môže sa tiež stať, že bude potrebné viac ako jeden zákrok na dosiahnutie požadovaného efektu. Pokiaľ nie je chĺpok zničený úplne, môže sa na daných miestach objaviť opäť ale v jemnejšej forme.

Laserovú epiláciou možno úplne jednoducho a bezbolestne ošetriť vskutku akúkoľvek časť ľudského tela. Len za pár minút sa dosahuje tíženého výsledku a tým je zamatovo hladká pokožka bez chĺpkov. Ženy navštevujú laserová centra s tým, že si tú najčastejšie nechávajú epilovať horná pera, obočie, podpazušie, triesla či nohy. Kým muži sa laserovou epiláciou zbavujú chĺpkov v oblasti hrude, chrbta, ramien a brucha. Niektorí odvážlivci si nechávajú epilovať sedacie či intímne partie.

Laserová technológia v praxi vysiela zvláštny druh svetelného lúča, ktorý dômyselným spôsobom preniká hlboko do chĺpku. Tu sa v podstate viaže na pigmentové farbivo. Tepelný impulz sa dostáva až ku koreňu a úplne ho zničí. Čím majú chĺpky tmavšiu farbu, tým je epilačný zákrok úspešnejší. U veľa svetlejších chĺpkov je často problém pri ich odstránenie v dôsledku nedostatku pigmentu.

Dĺžka zákroku

Celková dĺžka zákroku je závislá od veľkosti ošetrovanej plochy, samozrejme závisí aj na sile ochlpenia. Napríklad epilácia hornej pery je veľmi rýchla a pohybuje sa okolo piatich minút. Podpazušie či triesla sú ošetrené do pätnástich minút. Avšak laserová epilácia môže zabrať aj hodinu.

Priebeh laserové epilácie

Pred zákrokom by sa mali ľudia vyhýbať opaľovaniu. Neodporúča sa tiež vytrhávanie chĺpkov. Pred ošetrením sa volia radšej iné metódy ako holenie alebo zastrihávanie. V priebehu zákroku má na očiach klient nasadené špeciálne okuliare, ktoré ho bezpečne chráni pred poškodením zraku. Pacient môže pri zákroku tu a tam pocítiť nepríjemné uštipnutie. Koža je vystavená krátkym, ale napriek tomu veľmi účinným laserovým pulzom. V závere ošetrení sa inkriminované miesta zaledují chladiacim gélovým obkladom. Potom sa pokožka natrie kvalitným krémom s vysokým obsahom panthenolu.

Pacient musí počítať so začervenanú pokožkou, ktorá do jedného dňa postupne vymizne. Niekedy sa na pokožke môže objaviť ľahší opuch, pľuzgierik či chrasta. Toho sa však nemusí nikto obávať, nie je to nič nebezpečného. Tieto extrémnejšie prejavy zvyčajne do troch dní úplne zmizne. Trpí na ne hlavne citlivejší jedinci.

Ak ľudia podstúpi tento zákrok, mali by sa aspoň mesiac oblúkom vyhýbať slnečným lúčom. Po túto dobu by mali zabudnúť aj na solária. O svoju pokožku by mali viac starať. Dôležité sú krémy s vysokým UV filtrom.

 


 

comments powered by Disqus