Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov

Žiarivo biely chrup sa dnes už stal takmer nutnosťou. Krásne a rozžiarené úsmevy nás sprevádzajú všade, kam sa pozrieme. Nielen že vykukujú zo stránok nejedného populárneho časopisu a módneho katalógu, ale taky nás atakujú z billboardov, televízie či internetu. Pozadu nezostávajú ani stomatológovia. Títo odborníci sa snaží ísť s dobou, a preto vo svojich ordináciách majú najmodernejšie technológie, vďaka nim sú schopní svojim klientom poskytovať komplexnú starostlivosť o chrup.

Pásky na bielenie zubov

Bielenie zubov je záležitosťou nielen zubných ordinácií a kliník, ale aj centier estetickej kozmetiky a kozmetických salónov. Na všetkých týchto miestach si môžu ľudia nechať vybieliť zuby. Je nevyhnutné podotknúť, že pritom nejde o lacnú záležitosť. Cena tradičných bieliacich procedúr sa pohybuje niekde medzi piatimi až desiatimi tisíckami korunami. Avšak vykonáva sa aj laserové bielenie zubov, ktoré spadá do vyššej cenovej kategórie. Pritom môže ísť o násobne drahší variant, než je tomu u štandardných spôsobov bielenie zubov. Okrem už spomínaných ošetrení si môžu ľudia sami skúsiť domáce bielenie zubov, čo je z pohľadu ceny pre rad ľudí prijateľnejšie. Jedným takým produktom sú aj bieliace pásiky na domáce bielenie zubov.

Zdravá ústna dutina

Zásadným a prvotným predpokladom akéhokoľvek bielenie je zdravá ústna dutina. Keď mu sa človek rozhodne podstúpiť niektorú z bieliacich procedúr, mal by udržiavať svoju ústnu dutinu v dobrom stave. Prvoradé je správne čistenie zubov, ktoré je doplnené o pravidelné preventívne prehliadky u stomatológa a ošetrenie u dentálnej hygieničky. Ak sa človek k tomuto kroku predsa len odhodlá, mal by si najprv zájsť k svojmu zubárovi. Ten vykoná vyšetrenie a odporučí mu kroky, ktoré by mali predchádzať náležité technike bielenie zubov. Ak sa u jedinca objaví najmenší problém, je potrebné, aby absolvoval niekoľko sedení u stomatológa. V tomto prípade lekár vykoná efektívne ošetrenie zubného kazu, zaiste odstrániť môže tiež pôvodné nevyhovujúce výplne a vymení ich za nové. Často vykonáva aj odstránenie zubného kameňa. Alebo tento výkon nechá praktický zubný lekár na dentálnym špecialistovi. Potom prichádzajú na rad bieliace pásiky na bielenie zubov.

Bieliace pásiky na domáce použitie

Bieliace pásiky sú prípravky na domáce použitie, ktoré sú obvykle k dostaniu v kamenných a online lekárňach. Tieto výrobky sa dajú zaobstarať aj v niektorých drogériách. Určite na internete nájdu ľudia mnoho portálov, cez ktoré sa dá jednoducho tento tovar zakúpiť. Čo ocení každý, kto nemá čas. Ľudia v pokoji svojho domova či kancelárie si môžu objednať bieliace pásiky a po ich dodaní ich môžu začať používať.

Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov sú distribuované v originálne navrhnuté krabičke. Na tomto dizajnovom obale je uvedené zloženie. Vnútri sa nachádza niekoľko kusov gélových pásik na bielenie zubov. Tie sú zabalené jednotlivo do ochranného obalu. Na horné zuby pasujú modely s dlhším prevedením, zato na spodné zuby sú určené pásky kratšie s širšou verzií. Súčasťou balenia je návod na použitie, výnimkou dnes už nie je ani kontrolné stupnice belosti. Niektoré kolekcie môžu disponovať tiež miniatruní lampou na bielenie zubov, ktorá funguje na baterky. Ľudia si potom môžu dokúpiť bieliacu pastu s najnovšou receptúrou.

Bieliace pásiky na domáce použitie sú dostupné v rôznych baleniach, a preto na výber ľudia majú zo sedemdňovej, desaťdňové, dvojtýždenná až dvadsaťdňovej kôry. Samozrejme tento výrobok je možné na zuby aplikovať až šesť týždňov. To sa ale týka väčších balení. Bieliace pásiky sú vyrobené z umelohmotného materiálu, ktorý je maximálne adaptibilné akémukoľvek chrupu. Tento flexibilný plast je opatrený bieliace vrstvičkou, ktorá obsahuje hydrogen peroxid, čo je jedna z najbežnejších a najtradičnejších látok, ktoré sa pri bielení používa. Práve tá stojí za zvýšenou citlivosťou. Kozmetické prípravky na bielenie zubov sa vyznačujú odlišným pomerom a množstvom bieliacich zložiek. Preto niektorí citlivejší jedinci môžu zo začiatku pociťovať miernu bolesť, ktorá postupne v ďalších dňa či týždňoch vymiznú. Zrejme to pre mnoho ľudí bude nepríjemná skúsenosť, ktorá sa dá ale bez väčších problémov zvládnuť.

Spôsob aplikácie

Štandardné bieliace pásiky sa najčastejšie aplikujú na zuby raz alebo dvakrát denne. Väčšinou ide o 30 minútové bielenie. Existujú aj produkty s kratší či dlhšou dobou používania. Tomu zodpovedá aj výsledok. Niektoré varianty dokážu vybieliť zúbky až o niekoľko odtieňov. Zosvetľujúci efekt je viditeľný už za niekoľko málo dní či týždňov. Určite za zmienku stojí tiež balenie s vylepšenou receptúrou a dômyselnejšie technológií, vďaka ktorej tieto produkty budú uchytené na zuboch oveľa pevnejšie a neskĺznu tak ľahko zo zubov.

Okrem klasických pásik boli vyvinuté tiež udržiavacie verzie, ktoré sa používajú až po vybielenie. Pásky sa na zuby nanáša raz v mesiaci a ich procedúra trvá zhruba hodinu. Bohužiaľ toto balenie nedisponuje predpísanú koncentráciou bieliaceho prostriedku. Na druhej strane má však účinnejší uchytenie, čo určite každého nadchne. Počas danej procedúry môžu ľudia nielen hovoriť, ale aj dopĺňať tekutiny. Povolené je pitie číre vody z kohútika alebo balené vody.

Bieliace pásiky na prírodnej báze

V ponuke týchto produktov možno objaviť bieliace pásiky na zuby na prírodnej báze. Tento druh výrobku sa môže pochváliť unikátnym zložením, ktoré sa ku chrupu chová efektívnejšie, šetrnejšie a bezpečnejšie. Jedná sa o dvojtýždňové kôru. V každom sáčku sa skrývajú dostatočne široké dve bieliace fólie. Tie sú napustené špeciálne ingredienciami, ktoré nevyvolávajú podráždenie ďasien. A to z toho dôvodu, že tento druh bieliacich pásikov nedisponuje peroxidom. Preto sa tieto prípravky skôr hodí pre ľahšie formy vybielenie.

Na trhu sa predávajú aj ďalšie prírodné prípravky s bieliacimi účinkami, ktoré ukrývajú až štrnásť kusov obalov. V každom z nich je špeciálna zmes z aktívneho uhlíka, kokosového a mätového oleja. Tá sa prevaľuje v ústach po dobu cca štvrť hodiny. Nakoniec sa obsah z úst vypľuje do umývadla či do záchodu. Tieto výrobky nie sú však pre každého. Niekomu táto originálna prísada nemusí robiť dobre v ústach.

Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov sa môžu skladovať v neprekúrenej miestnosti. Tu by sa mala pohybovať teplota väčšinou do dvadsať stupňov Celzia. Ideálne sa môžu tieto produkty uchovávať v chlade. Pre tento prípad sú tu chladničky, ktoré disponujú primeranými podmienkami. Využiť sa dajú na skladovanie tiež chladnejšie priestory.

Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov od rôznych výrobcov majú jednu nevýhodu a tou je, že pri ich aplikácii sa musí postupovať s veľkou presnosťou. Bohužiaľ môžu v dôsledku netypického postavenie zubov a tvaru vznikať nevybělené priestory, do ktorých sa skrátka bieliace látky vôbec nedostanú. Ďalej tu hrozí zápal ďasien a to v prípade, keď sa páska prilepí aj na ďasno. Niektoré produkty s bieliacim gélom pre domáce použitie môžu mať negatívny vplyv na zubnú sklovinu.

Rad lekárov nevidí problém s ich využitím, iní ale ich použitie neodporúčajú. Zastávajú názor, že bielenie zubov by malo prebiehať pod dozorom niektorého skúseného stomatológa alebo dentálneho špecialisty. Nakoniec sa musí rozhodnúť každý sám, či použije bielenie pomocou pásikov či využije služby odborníka.

 


 

comments powered by Disqus