Darujte najbližšom to najcennejšie - zdravie

V tomto článku sa dozviete, aké doplnky stravy sa hodí pre babičku, dedka, manžela, manželku a pre deti. Načrtneme vám aké lieky sú vhodné ku kúpe a ktoré naozaj fungujú. Nie všetky doplnky stravy môžete kombinovať a nie všetky sú vhodné na dlhodobé užívanie.

Darujte zdravie

Na trhu existuje nepreberné množstvo rôznych doplnkov stravy, ktoré sú vhodné pre konkrétne osoby a ochorení. Stačí zadať pre koho chcete darček, eventuálne aké má ochorenie a hneď vám vyjdú ideálne doplnky stravy.

Pre deti

Pretože sú deti vo vývoji a potrebujú kvalitné vitamíny, ktoré im podporia zdravý rast a vývoj, nie je nič jednoduchšie ako siahnuť po klasickom doplnku stravy v podobe Marťankov či Rakytníčku.

Pokiaľ má vaše dieťa nejaké konkrétne ochorenie, je dobré zaobstarať mu špecializované vitamíny a doplnky stravy. Veľmi obľúbené sú aj vitamíny na posilnenie imunity, zraku, svalov a kostí.

Pre ženy

Najrozšírenejším doplnkom stravy pre ženy sú vitamíny A, C, D, železo a hlavne vápnik a draslík. Pretože ženám v určitom veku hlavne vápnik chýba, je dobré brať tento minerál už od 30 rokov ako prevenciu. Pre ženy sú tiež vhodné doplnky stravy na prevenciu či ochorenie pohlavných a hlavne močových ciest, tiež pomocné látky na lepšie zažívanie a prevenciu srdcových chorôb.

Dávajte si však pozor na precitlivenosť na vitamín C, ktorý ak je vo vašom organizme v normálnom množstve dopĺňať nepotrebujete a mohla by sa objaviť vyrážka.

Pre mužov

Muži trpia viac na ochorenia srdca, ciev a mozgu. Preto je dobré siahnuť pre preparátoch podporujúce srdcovú činnosť a činnosť mozgu. Gingko biloba je v tomto prípade veľmi účinná a ideálny ako vianočný darček pre muža. Ak vášho syna čaká dôležitá skúška či maturita, doplnok stravy v podobe tabletiek či čaju na pamäť je ideálne. Ako prevencia poslúži preparát Prostenal či prípravok so škoricou, Omega 3 či Koenzým Q10, tieto doplnky sú vhodné ako prevencia srdcového infarktu a ďalších cievnych problémov.

Pre babičku

Babička bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou problémy s bolesťou kĺbov a cukrovkou. Preto je vhodné zaobstarať jej opäť vitamíny a minerály predovšetkým s obsahom vápnika. Pretože sú starší ľudia náchylnejší na ochorenia ako je chrípka, je dobré siahnuť tiež pre Wobenzym či Pharmaton Geriavit, ktorý dodá babičke vitalitu a dá jej novú chuť do života.

Pre deduškov

Pre deduškov máme veľmi účinný prípravok na problémy s prostatou. Vyskúšajte nielen klasické doplnky stravy Prostenal, ale aj prírodné preparáty s brusnicou.

Nech sa rozhodnete darovať doplnok stravy, vitamín či iné podporné preparáty, urobíte vždy radosť a doprajete vášmu okoliu šancu na lepší a kvalitnejší život.

Doba je taká, že mnoho ľudí si nemôže dovoliť pestrý jedálniček, ktorý by obsahovať všetky potrebné vitamíny a minerály, preto sa doplnkom stravy nevyhýbajte a vyskúšajte ich. Ak vám nebudú sedieť, telo si samo povie, či potrebujete doplniť vitamín A či vápnik.

Najpredávanejším vianočným darčekom tohto druhu je doplnok stravy na kĺby a potom prírodné doplnky stravy na celkové posilnenie imunity.

Ak nemáte v rodine nikoho kto by potrebovať vyššie spomínané doplnky stravy a je zdravý, neprepadajte panike. Vždy mu môžete kúpiť podporný preparát napríklad pre zdravé vlasy, nechty, opálenie alebo pre lepšie metabolizmus. Trebárs bylinkový čaj a výživa dodávajúce energiu je vhodná pre každého bez rozdielu veku.

Autor: Lucie Kliková , DiS.

 


 

comments powered by Disqus