Medicinálne huby

V súčasnej dobe je veľmi diskutované téma bylinná medicína a prírodné produkty. Určite ste už počuli, že na zápal je dobrý harmanček a na bolesť hlavy žihľava. Viete, že existujú aj huby, ktoré vám môžu pomôcť od nepríjemných chorôb? Nemusíte chodiť ďaleko, aj niektoré české huby toto zvládnu.

Shiitake - húževnatec jedlý

Ako je možné, že dokážu huby také zázraky? Čo je v nich a aký je mechanizmus ich pomoci? Základné informácie sa dozviete v našom článku, ktorý vám priblíži medicinálne huby ako niečo, čo pomáha.

Tradičná čínska medicína je najstaršie medicínou na svete, má mnoho miliónov priaznivcov, ktorí na nej nedajú dopustiť. Samozrejme nechceme, aby ste sa vzdali modernej medicíny, ale prečo si nedopriať trochu prírodných produktov, ktoré majú v sebe veľa polysacharidov, vitamínov a minerálnych látok.

Na aké ťažkosti sa používajú?

Medicinálne huby vám môžu pomôcť zmierniť ťažkosti, ktoré spôsobujú civilizačné choroby. Jedná sa predovšetkým o cukrovku, vysoký krvný tlak, nespavosť, obezitu, zvýšenú hladinu tukov a iné. Rovnako tak ako rastliny, aj medicinálne huby sú vďaka svojej štruktúre každá vhodná na inú chorobu.

Najznámejší je huba zvaná Reishi (leskokôrka lesklá, Ganoderma lucidum), ktorá sa užíva pri alergii, pri Alzheimerovej chorobe, pri bakteriálnych infekciách, pri detoxikácii organizmu, hypertenzii, menštruačných problémoch a tiež pri inkontinencii či nespavosti. Naproti tomu huba Cordyceps (húsenica čínska, Cordyceps sinensis) sa užíva pri problémoch spojených s anémiou, anorexiou, autoimunitnými problémy, je dobrá aj na problémy s impotenciou, či pri mozgovej obrne.

Ako získať medicinálne huby?

Ako získať medicinálne huby a nemusieť nikam chodiť? Vyskúšajte kapsule, ktoré sú voľne predajné na internete. Urobte pre svoje zdravie niečo ešte dnes.

Ako sa vyznať v širokej škále rôznych húb?

Na internete nájdete mnoho stránok, kde sa zaoberajú touto problematikou, vyskúšajte napríklad webovú stránku mycomedica.cz kde je priamo uvedené, ktorá huba zaberá na danú chorobu či obtiaž.

Autor: Lucie Kliková, DiS.

 


 

comments powered by Disqus